ניידות עירונית אווירית

אנחנו מצוינים בכלים לא מאוישים

“זכרו את המילים שלי שילוב של
מטוס ומכונית מתקרב
אתם אולי מחייכים אבל זה יגיע.”

-הנרי פורד 1940

מחקר שוק שנערך לאחרונה על ידי בוז אלן המילטון מצא כי אם מומחים יכולים להתגבר על אילוצי ניהול תשתיות ותעבורה אווירית, השוק האמריקני הפוטנציאלי עבור UAM עולה על 500 מיליארד דולר, ישרת 16 מיליון נוסעים מדי יום, באמצעות 850,000 מטוסים. לשם השוואה, שוק חברות התעופה בארה”ב מסתכם בכ -200 מיליארד דולר.

שלא כמו צורות תעופה בעבר, UAM ישתלב במרקם של ערים ואזורים. המטוסים חייבים להיות בעלי עוצמת רעש נמוכה בכדי לא להוות מטרד, חייבים להיות ממוקמים בצורה מסודרת בהתאם לתקנות השימוש בקרקע וכמו כן יש לטפל בסוגיות כמו הון עצמי כמו הצרכן ומפיק הנתונים, UAM יהיה חלק מהנוף של ערים חכמות עתידיות.

מה זה?

ניידות עירונית אווירית (UAM) היא מונח בענף תעופה לשירותי הובלה אווירית אוטומטיים של נוסעים או מטען לפי דרישה, בדרך כלל מוטסים ללא טייס.

מה עושה TEXAS UASWERX?

TEXAS UASWERX מציעה שירותי הנדסת מערכות ושירותי אינטגרציה המספקים המשכיות של מאמץ לתחומים הנדרשים ליישום ושילוב UAM במטרופולין האמריקני ובמערכת האווירית הלאומית. החברה מציעה מומחיות בנושא UAM יחד עם תמיכה של הנדסת אווירונאוטיקה משולבת למוצרי OEM, ספקי טכנולוגיה וארגונים ממשלתיים, במטרה ליישם את UAM כפתרון נקי מבחינה אקולוגית וכפתרון חסכוני לתעבורה עירונית.

למה זה חשוב?

התחבורה בערים הגדולות היא גרועה והמצב מחמיר. UAM תציע שירותים חדשים שיציעו דרכים חדשות לתנועה בערים ואזורים עירוניים, תוך צמצום הגודש. בנוסף, UAM מציעה אפשרות להפחית את פליטת הפחמן ובכך להועיל לסביבה.